Aktualności z przedszkola „Pod Topolą”

Aktualności z przedszkola „Pod Topolą”

Pierwszy Dzień Wiosny
Data dodania: 21.03.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu uroczyście witaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Dzień Kobiet
Data dodania: 08.03.2022 r.

DZIEŃ KOBIET W NASZYM PRZEDSZKOLU !

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie złożyli życzenia dziewczynkom i swoim Paniom oraz  tradycyjnie zaśpiewali uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

 

77 rocznica zdobycia Świdwina
Data dodania: 03.03.2022 r.

3 marca 2022 roku przypada 77. rocznica zdobycia Świdwina. W miejskich obchodach tej uroczystości, które były w tym roku wyjątkowe, uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola. 

Dzieci z grupy Motylki oraz Krasnale z okazji 77 rocznicy zdobycia Świdwina, uczestniczyły wraz ze swoimi Paniami oraz Panem Burmistrzem Piotrem Felińskim w akcji sadzenia drzew w naszym Mieście ?????

 

Światowy Dzień Słuchu
Data dodania: 03.03.2022 r.

Dnia 3 marca 2022 roku Krasnale obchodziły Światowy Dzień Słuchu.

Konkurs Fundusz Naturalnej Energii
Data dodania: 02.03.2022 r.

Drodzy Państwo z radością informujemy, że Publiczne Przedszkole "Pod Topolą"w Świdwinie zostało laureatem w XII edycji Konkursu Fundusz Naturalnej Energii. Dzięki pozyskanemu grantowi zrealizujemy projekt pod nazwą "Przedszkolny ekopatrol" :)

Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek
Data dodania: 24.02.2022 r.

24 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek. Zgodnie z tradycją, tego dnia, każdy powinien zjeść pączka. Przedszkolaki o tym pamiętały i zajadały się przepysznymi pączusiami i faworkami. Zanim jednak to nastąpiło dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie kukiełkowe pt. „Pączki i faworki u babci Honorki” w wykonaniu Pań z przedszkola. Poznały krótką tradycję tego święta według powiedzenia: ,,Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a babula uwierzyła, furę pączków nasmażyła"  Na koniec dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne – pączki z kolorową posypką. Było pysznie, wesoło i radośnie.

Zabawy z muzyką w grupie Smerfy
Data dodania: 22.02.2022 r.

Na dzisiejszych zajęciach Smerfy zapoznały się z budową i brzmieniem gitary. Dzieci uczestniczyły w zabawach rytmicznych, śpiewały piosenki z dziecięcego repertuaru oraz same mogły na chwilę zamienić się w gitarzystę,uderzając rytmicznie w struny gitary. Zabawa była przednia. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały swoje ekogitary.

Bal karnawałowy
Data dodania: 19.01.2022 r.

W dniu 19.01.2021r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Wesołych Świąt
Data dodania: 24.12.2021 r.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Dyrektor oraz cała społeczność Przedszkola nr 2 "Pod Topolą" w Świdwinie .

Paczuszka dla Maluszka
Data dodania: 21.12.2021 r.

 Bardzo dziękujemy za udział w akcji "Paczuszka dla Maluszka"!

Święta tuż tuż...
Data dodania: 21.12.2021 r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas wyczekiwany przez małych i dużych.

Wszyscy, również przedszkolaki przygotowują się na nadejście świąt.

Dzieci ozdabiały pierniczki i tworzyły świąteczne ozdoby.