Aktualności z przedszkola „Pod Topolą”

Aktualności z przedszkola „Pod Topolą”

Światowy Dzień Kota
Data dodania: 16.02.2024 r.

W piątek, 16 lutego Smerfy i Biedronki obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota” z tej okazji gościliśmy w naszym przedszkolu kota Coca. Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się pięknemu czworonożnemu przyjacielowi, który swoimi ogromnymi oczami wpatrywał się w to, co działo się wokół niego. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom o zwyczajach kotów i sposobach opieki nad zwierzęciem. Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości.

Walentynki
Data dodania: 14.02.2024 r.

Walentynki to dzień okazywania pięknych uczuć - sympatii i miłości, to ważne święto nie tylko dla osób dorosłych, ale i dzieci.

Tłusty Czwartek
Data dodania: 08.02.2024 r.
" Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
Według tradycji w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Oczywiście w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się także zabawy muzyczno- ruchowe oraz plastyczne.
Dzień Babci i Dziadka 2024
Data dodania: 06.02.2024 r.

Z okazji dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

Udział przedszkolaków w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Data dodania: 29.01.2024 r.
My też lubimy pomagać !!! 
28 stycznia podopieczni naszego przedszkola przyłączyli się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci wystąpiły przed publicznością zgromadzoną w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za obecność i wsparcie podczas finału WOŚP !!! 

 

Projekt "BohaterON-włącz historię"
Data dodania: 12.01.2024 r.
Z okazji 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego najstarsze grupy naszego Przedszkola uczestniczyły w projekcie „BohaterON – włącz historię!”.
Bal Karnawałowy
Data dodania: 09.01.2024 r.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 9 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

Jasełka
Data dodania: 18.12.2023 r.

Na tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy Grono Pedagogiczne naszego przedszkola przy pomocy Rady Rodziców przygotowali występ jasełkowy dla dzieci oraz mieszkańców naszego miasta.

Zajęcia otwarte w grupie Smerfy
Data dodania: 08.12.2023 r.

Dnia 8 grudnia 2023 roku w grupie "Smerfy" odbyły się świąteczne zajęcia otwarte pt. W świątecznym nastroju" z udziałem rodziców.

Warsztaty pieczenia ciasteczek
Data dodania: 07.12.2023 r.

7 grudnia 2023 r. Smerfy i Jagódki uczestniczyły w warsztatach pieczenia słodkich ciasteczek. Zajęcia miały na celu wtajemniczyć dzieci w poszczególne etapy tworzeni pierników.

Mikołajki
Data dodania: 06.12.2023 r.

W dniu 6.12.2023 r. nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość.