Aktualności z przedszkola „Pod Topolą”

Aktualności z przedszkola „Pod Topolą”

Dzień Ziemi
Data dodania: 22.04.2024 r.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi - to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle.

XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. "Ptaszki"
Data dodania: 22.04.2024 r.
Za nami XXII Konkurs Recytatorski "Ptaszki". Jak w poprzednich edycjach, tak i teraz konkurs był tematyczny.
Tegoroczny odbył się pod hasłem „Poezja pełna humoru ".
Celem konkursu jest popularyzowanie poezji dziecięcej, prezentowanie umiejętności dzieci, jak również zachęcanie do występów przed publicznością.

 

Dzień Czekolady w Motylkach
Data dodania: 12.04.2024 r.

12 kwietnia to dzień czekolady. Z tej okazji W grupie Motylki odbył się czekoladowy dzień. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak pozyskujemy kakao, jak wygląda drzewo kakaowiec oraz poznały różne rodzaje czekolad. Nie mogło oczywiście zabraknąć degustacji. Grupa Motylki wraz z paniami życzy wszystkiego najsłodszego.

Program profilaktyczny pt. "Zdrowe zęby mamy marchewkę zjadamy"
Data dodania: 09.04.2024 r.

9.04.2024 r. odwiedziła nas pani Ilona z PSSE Świdwin w ramach realizacji programu profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy marchewkę zjadamy” w grupach „Biedronki” i „Jagódki”. Pani poprowadziła prelekcję na temat higieny jamy ustnej oraz zębów. Odbył się pokazowy instruktaż „jak myć zęby” z wykorzystaniem szczęki. Dzieci miały szansę spróbować tej czynności samodzielnie. W najbliższych dniach obejrzą filmik pt. „Królik Pampiś uczy myć ząbki”

Zajęcia z pierwszej pomocy w grupie "Smerfy"
Data dodania: 05.04.2024 r.

W dniu 5 kwietnia 2024 roku grupę „Smerfy” z Publicznego Przedszkola nr 2 "Pod Topolą" odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie podkom. Wiesław Dynek oraz mł. asp. Jagoda Starzyk, którzy zapoznali dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw. Naszym poszkodowanym był miś. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Zajęcia otwarte w Krasnalach
Data dodania: 27.03.2024 r.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji w grupie Krasnale odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Wszyscy zebrani z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonali ozdoby ze styropianowych jajek. A w ogrodzie czekała dla dzieci niespodzianka od Zajączka. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie.

Eliminacje do konkursu recytatorskiego "Ptaszki"
Data dodania: 26.03.2024 r.

W dniu 26.03.2024r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do powiatowego konkursu " Ptaszki". Pierwsze miejsce w grupie 3-latki zajęła Michalina Siudy, w grupie 4-latki Barbara Tomaszewska , w grupie 5- latki Jan Staciwa.Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy,a zwycięzcom życzymy powodzenia w drugim etapie.

Przedstawienie pt. "Wielkanocne zwyczaje"
Data dodania: 25.03.2024 r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy „Jagodki” przygotowały pod okiem swoich Pań program artystyczny
pt. „Wielkanocne zwyczaje”, który zaprezentowały swoim najbliższym oraz całej społeczności przedszkolnej.

Światowy Dzień Wody w Smerfach
Data dodania: 22.03.2024 r.
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. 
Grupa „Smerfy” poznała znaczenie wody w życiu człowieka, roślin i zwierząt.
Tego dnia przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.
Były wspólne zabawy i eksperymenty.
Zajęcia otwarte w Motylkach
Data dodania: 22.03.2024 r.

22 marca w grupie Motylki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z okazji dnia wody .

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny
Data dodania: 21.03.2024 r.

Zima odeszła w dal, na wiosnę przyszedł czas!

21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.